A A A K K K
для людей із порушенням зору
Горностаївська громада
Херсонська область, Каховський район

Горностаївське бюро правової допомоги інформує

Дата: 02.02.2022 09:29
Кількість переглядів: 427

вул. Велика Куликoвська, 138,

м. Каховка, Херсонська обл., 74800, Україна

Т: (05536) 2-06-24, 2-06-29

E: [email protected]

 

www.kherson.legalaid.gov.ua

 

вул. Покровська, 172, смт. Горностаївка

Херсонська область, Україна, 74600

Т: (05544) 4-10-93

E: [email protected]

 

www.legalaid.gov.ua

 
 
 

 

 

Каховський

місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

 «Горностаївське бюро правової допомоги»

 

 

 

Рубрика “Безоплатні поради юриста”.

 

Шановні мешканці Горностаївської ОТГ.  Горностаївське бюро правової допомоги продовжує онлайн-рубрику “Безоплатні поради юриста”.  Тема сьогоднішньої консультації: «СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ ІЗ-ЗА КОРДОНУ».

 

В нашій державі батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Не є підставою для звільнення від такого обов’язку те, якщо один із батьків проживає в іншій країні.

Звертаємо Вашу увагу на те, що  Україна є учасницею ряду двосторонніх і багатосторонніх міжнародних договорів, які дозволяють вирішувати питання стягнення аліментів. Україна ратифікувала Конвенцію про стягнення аліментів за кордоном. Процедура їх стягнення визначена Інструкцією про виконання в Україні цієї Конвенції.

Отже, для того, щоб стягнути аліменти з особи, яка проживає за кордоном, громадяни України можуть звернутися до компетентного органу іноземної країни, де проживає боржник:

1) або з клопотанням про визнання та надання дозволу на виконання рішення суду України про стягнення аліментів (якщо питання стягнення аліментів вирішувалося в Україні, і є рішення суду);

2) або із заявою про встановлення рішення щодо аліментів.

 

 

Сьогодні,  хочемо приділити увагу таким питанням:

 

1. Отримати рішення суду України про стягнення аліментів

2. Звернення до компетентного органу (суду) іноземної держави з клопотанням про визнання та виконання рішення суду України про стягнення аліментів. Що повинно містити таке клопотання?

3.Які  документи необхідно додавати  до клопотання про визнання та виконання рішення суду України  про стягнення аліментів?

4. Якою мовою складається  клопотанням про визнання та виконання рішення суду України про стягнення аліментів?

 

 

1. Отримати рішення суду України про стягнення аліментів

 

       Отже , відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України   батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

        Відповідно до п.17 Постанови Пленуму Верховного Суду України 15.05.2006 N 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» за відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину той із них, з ким вона проживає, вправі звернутися до суду з відповідним позовом. Згідно з ч.З ст.181 СК аліменти на дитину присуджуються в частці від заробітку (доходу) її матері, батька (ст.183 СК) або в твердій грошовій сумі (ст.184 СК) і виплачуються щомісячно. Розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж зазначений у ч.2 ст.182 СК...  В свою чергу ч.5 ст.183 СК визначено, що  той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину

     Відповідно до ч.2 ст.182 Сімейного кодексу України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

    Відповідно до ч. 1 ст. 191 Сімейного кодексу України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви.

 

 

2. Звернення до компетентного органу (суду) іноземної держави з клопотанням про визнання та виконання рішення суду України про стягнення аліментів. Що повинно містити таке клопотання?

Клопотання повинно містити:

1) повне ім’я відповідача (боржника);

2) його дату народження;

3) громадянство;

4) адресу проживання відповідача (боржника) протягом останніх п’яти років (наскільки це відомо позивачу (стягувачу));

5) рід занять і місце роботи боржника;

6) фотокартку (за можливості);

7) наявні відомості про фінансові та сімейні обставини боржника, у тому числі інформація про майно, яке йому належить;

8)будь-яка інша інформація, що може сприяти встановленню місця знаходження боржника чи виконанню клопотання, або яка визначена відповідною договірною стороною як необхідна.

Увага!! Важливо!!! Клопотання надсилається до Міністерства юстиції України через територіальне управління юстиції.

 3.Які  документи необхідно додавати  до клопотання про визнання та виконання рішення суду України  про стягнення аліментів?

До клопотання додаються належним чином оформлені судом, що виніс рішення, такі документи:

1) копія судового рішення;

2) довідка про те, що рішення набрало законної сили;

3) довідка про часткове виконання або невиконання рішення на території України;

4) довідка про те, що відповідач був належним чином повідомлений про день судового засідання, та копії документів, що це підтверджують, якщо відповідач не брав участі в судовому засіданні;

5) копія протоколу судового засідання (або журналу судового засідання), під час якого справу про стягнення аліментів було розглянуто по суті;

6) фотокартка стягувача.

 

Звертаємо Вашу увагу на те, що клопотання та документи, що до нього додаються, надаються українською мовою разом із перекладом на офіційну мову договірної сторони, на території якої пропонується здійснити визнання і виконання рішення.

Рішення по цьому питанню приймається протягом 1 місяця від дня його надходження. Цей строк може становити більш ніж один місяць, якщо для звернення за кордон потрібно отримати додаткову інформацію або документи та вжити інших заходів для належного оформлення клопотання.

Клопотання повертається позивачу в разі, якщо воно не відповідає вимогам Конвенції та Інструкції, з роз’ясненням причин повернення. Про хід та результати розгляду клопотання про визнання і виконання рішення про стягнення аліментів Міністерство юстиції України письмово повідомляє позивача.

 

4. Якою мовою складається  клопотанням про визнання та виконання рішення суду України про стягнення аліментів?

Документи, що направляються з України і складені українською мовою, мають бути перекладені на офіційну мову запитуваної Договірної держави або іншу мову, яку така держава визначила як прийнятну для всієї своєї території або тієї її частини, на якій проживає боржник.

На підставі конвенцій, нотаріально завірений переклад не вимагається. Достатньо, якщо переклад офіційно засвідчений перекладачем або бюро перекладів. Вимога консульської легалізації або засвідчення документів апостилем також не застосовується до документів відповідно до конвенцій.

Відповідно до умов Гаазької конвенції 2007 року, якщо переклад документів на офіційну мову запитуваної Договірної держави неможливо зробити в Україні, вони можуть бути передані Міністерством юстиції України запитуваному центральному органу без перекладу або з перекладом англійською чи французькою мовами для організації перекладу у запитуваній договірній державі. Такий переклад здійснюється лише в разі узгодження із заявником (стягувачем) порядку і умов оплати ним витрат за такий переклад.

 

 

 Нагадую Вам, що отримати безоплатну правову допомогу , Ви можете, звернувшись за нашою адресою 74601,Херсонська обл., Горностаївський р-н., смт Горностаївка, вул Покровська 172,   електронна адреса -[email protected]номер стаціонарного телефону -(05544) 4-10-93, номер мобільного телефону-  +380661967039. 

адреса скайпу -[email protected],


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь