Історична довідка

Історична довідка про громаду

Горностаївська селищна об'єднана територіальна громада — об'єднана територіальна громада в Україні, в Горностаївському районі Херсонської області. Адміністративний центр — смт Горностаївка.

Утворена 22 листопада 2016 року шляхом об'єднання Горностаївської селищної ради та Великоблаговіщенської, Заводівської, Козаче-Лагерської, Маринської, Ольгинської, Славненської та Червоноблагодатненської сільських рад Горностаївського району.

До складу громади входять 1 смт (Горностаївка) і 18 сіл: Зелений Под, Велика Благовіщенка, Василівка, Новоєлизаветівка, Славне, Софіївка, Нова Благовіщенка, Козачі Лагері, Нові Олешки, Червоноблагодатне, Ясна Поляна, Красне, Лопатки, Ольгине, Кочубеївка, Маринське, Вільне, Заводівка.

Відомі люди

Білий Денис Анатолійович (25.05.1992 - 28.09.2014) — старший солдат Збройних сил України, учасник АТО. За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час антитерористичної операції на сході країни нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня (посмертно).

Шешеня Вадим Валерійович (10.03.1984 - 03.10.2014) - старший солдат Збройних сил України, учасник АТО.За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час антитерористичної операції на сході країни нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня (посмертно), нагрудним знаком "За оборону Донецького аеропорту" (посмертно).

Тарасенко Микола Федосійович (23.04.1939 - 25.03.1995)— український філософ, фахівець із систематичної та соціальної філософії, доктор філософських наук, професор, член-кореспондент Академії педагогічних наук України. Опублікував близько 50 наукових праць, присвячених дослідженню актуальних і перспективних проблем, пов'язаних із світоглядною специфікою взаємозв'язку технології і культури.

Гімн Горностаївки

Авторами гімну є Олександр Григорович Філюк та Микола Миколайович Міщенко.

Текст Гімну:

У степах України, широких і древніх степах,

Де козацьких походів балади ковил колисає,

Слався, край трударів — хлібодарів у вічних віках!

Де б не був, я хвалу тобі, земле батьківська, співаю.

Приспів:

Тут поля золотаві у сонці гарячім купаються,

Тут Славута — Дніпро береги омиває твої.

Горностаївко рідна, тобі я доземно вклоняюся,

Лиш до тебе лежать усі стежки життєві мої.

Ти була з Україною в щасті і в час німоти.

Жайвір в небі і ниви — то є твої голос і совість.

Всі ми діти твої, і ми сильні, бо є у нас ти,

І не стомимось славу співати тобі ми ніколи.

Приспів:

Тут поля золотаві у сонці гарячім купаються,

Тут Славута — Дніпро береги омиває твої.

Горностаївко рідна, тобі я доземно вклоняюся,

Лиш до тебе лежать усі стежки життєві мої.