Історична довідка про громаду

Горностаївська селищна об'єднана територіальна громада — об'єднана територіальна громада в Україні, в Горностаївському районі Херсонської області. Адміністративний центр — смт Горностаївка.

Утворена 22 листопада 2016 року шляхом добровільного об'єднання територіальної громади селища Горностаївка та села Зелений Под, територіальної громади сіл Велика Благовіщенка, Василівка, Новоєлизаветівка, територіальної громади села Заводівка, територіальної громади сіл Козачі Лагері та Нові Олешки, територіальної громади сіл Маринське та Вільне, територіальної громади сіл Ольгине та Кочубеївка, територіальної громади сіл Славне, Нова Благовіщенка, Софіївка та територіальної громади сіл Червоноблагодатне, Красне, Лопатки, Ясна Поляна.

Відповідно до Законів України "Про добровільне об'єднання територіальних громад", "Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад", Постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 року № 807-ІХ "Про утворення та ліквідацію районів", розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 року № 474-р "Про затвердження перспективного плану формування територій громад Херсонської області", рішенням І сесії Горностаївської селищної ради Херсонської області ІХ скликання від 24.11.2020 року № 15 було приєднано територіальну громаду села Каїри до складу Горностаївської селищної об'єднаної територіальної громади.

До складу громади входять 1 смт (Горностаївка) і 19 сіл: Зелений Под, Велика Благовіщенка, Василівка, Новоєлизаветівка, Славне, Софіївка, Нова Благовіщенка, Козачі Лагері, Нові Олешки, Червоноблагодатне, Ясна Поляна, Красне, Лопатки, Ольгине, Кочубеївка, Маринське, Вільне, Заводівка, Каїри.

З 24.02.2022 року територію Горностаївської селищної територіальної громади включено до переліку Тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України (наказ Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 року № 309 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією»).

Відомі люди

Білий Денис Анатолійович (25.05.1992 - 28.09.2014) — старший солдат Збройних сил України, учасник АТО. За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час антитерористичної операції на сході країни нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня (посмертно).

Шешеня Вадим Валерійович (10.03.1984 - 03.10.2014) - старший солдат Збройних сил України, учасник АТО.За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час антитерористичної операції на сході країни нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня (посмертно), нагрудним знаком "За оборону Донецького аеропорту" (посмертно).

Тарасенко Микола Федосійович (23.04.1939 - 25.03.1995)— український філософ, фахівець із систематичної та соціальної філософії, доктор філософських наук, професор, член-кореспондент Академії педагогічних наук України. Опублікував близько 50 наукових праць, присвячених дослідженню актуальних і перспективних проблем, пов'язаних із світоглядною специфікою взаємозв'язку технології і культури.

Гімн Горностаївки

Авторами гімну є Олександр Григорович Філюк та Микола Миколайович Міщенко.

Текст Гімну:

У степах України, широких і древніх степах,

Де козацьких походів балади ковил колисає,

Слався, край трударів — хлібодарів у вічних віках!

Де б не був, я хвалу тобі, земле батьківська, співаю.

Приспів:

Тут поля золотаві у сонці гарячім купаються,

Тут Славута — Дніпро береги омиває твої.

Горностаївко рідна, тобі я доземно вклоняюся,

Лиш до тебе лежать усі стежки життєві мої.

Ти була з Україною в щасті і в час німоти.

Жайвір в небі і ниви — то є твої голос і совість.

Всі ми діти твої, і ми сильні, бо є у нас ти,

І не стомимось славу співати тобі ми ніколи.

Приспів:

Тут поля золотаві у сонці гарячім купаються,

Тут Славута — Дніпро береги омиває твої.

Горностаївко рідна, тобі я доземно вклоняюся,

Лиш до тебе лежать усі стежки життєві мої.