Горностаївська громада
Херсонська область, Каховський район

Податкова інформує

Дата: 03.09.2021 08:25
Кількість переглядів: 632

Фото без опису

Горностаївські податківці проводять операцію «Урожай»

 

Минулого тижня начальник Горностаївської ДПІ Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Олександр Ковальов у складі робочої групи з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення Горностаївської сільської ради Каховського району взяв участь у заходах в рамках операції «Урожай».

На території Горностаївської громади посадовці обстежили низку земельних ділянок громадян, які займаються вирощуванням і продажем баштанних культур. Під час проведення рейду спеціалісти робочої групи встановили факт вирощування та реалізації сокових ягід без правоустановчих документів та використання найманої праці без належного оформлення.

Під час конструктивної бесіди громадянам роз’яснили необхідність державної реєстрації як суб’єкта підприємництва та офіційного оформлення договорів оренди. Представники відомств звертали увагу на неприпустимості порушень законодавства у сферах трудових відносин і оподаткування. Порушникам надали роз’яснення щодо належного оформлення працівників, вимог законодавства з оплати праці та сплати податків.

За результатами виїзду інспектори склали стосовно порушника адміністративний протокол відповідно до ч. 1 ст. 164 КУпАП, а один бізнесмен офіційно оформив трудові відносини з 1 найманим працівником.

 

Спілкуйтесь з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

 

У Горностаївці спілкувалися про добровільне декларування активів під час «гарячої лінії»

 

Днями начальник Горностаївській ДПІ Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Олександр Ковальов провів сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Одноразове декларування: запитання – відповіді».

Пропонуємо до вашої уваги відповіді на найбільш запитуванні питання.

 

Що таке одноразове (спеціальне) добровільне декларування?

Відповідь: Одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки та збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року.

Чи затверджена форма одноразової добровільної декларації?

Відповідь: Так, форма одноразової (спеціальної) добровільної декларації затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.08.2021 № 439.

Коли необхідно сплатити збір з одноразового декларування?

Відповідь: Відповідно до п. 12 підрозд. 94 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – збір) здійснюється декларантом протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – декларація).

У разі вибору декларантом у межах одноразового (спеціального) добровільного декларування ставки збору, що передбачає сплату такого платежу трьома рівними частинами, сплата Збору здійснюється декларантом: першого платежу – протягом 30 календарних днів з дати подання декларації; другого платежу – до 01 листопада 2023 року; третього платежу – до 01 листопада 2024 року.

Які активи підлягають одноразовому (спеціальному) декларуванню?

Пунктом 4 підрозд. 94 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ), зокрема, встановлено, що об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – об’єкти декларування) можуть бути визначені п. п. 14.1.280 і 14.1.281 п. 14.1 ст. 14 ПКУ активи, що належать декларанту на праві власності та знаходяться на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, у тому числі, але не виключно:

а) валютні цінності (банківські метали, крім тих, що не розміщені на рахунках), національна валюта (гривня) та іноземна валюта, крім коштів у готівковій формі, та права грошової вимоги (у тому числі депозит (вклад), кошти, позичені третім особам за договором позики), оформлені у письмовій формі з юридичною особою або нотаріально посвідчені у разі виникнення права вимоги декларанта до іншої фізичної особи;

б) нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової і нежитлової нерухомості);

в) рухоме майно, у тому числі:

транспортні засоби та інші самохідні машини і механізми;

інше цінне рухоме майно (предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби тощо);

г) частки (паї) у майні юридичних осіб або в утвореннях без статусу юридичної особи, інші корпоративні права, майнові права на об’єкти інтелектуальної власності;

ґ) цінні папери та/або фінансові інструменти, визначені законом;

д) права на отримання дивідендів, процентів чи іншої аналогічної майнової вигоди, не пов’язані із правом власності на цінні папери, частки (паї) у майні юридичних осіб та/або в утвореннях без статусу юридичної особи;

е) інші активи фізичної особи, у тому числі майно, банківські метали, що не розміщені на рахунках, пам’ятні банкноти та монети, майнові права, що належать декларанту або з яких декларант отримує чи має право отримувати доходи на підставі договору про управління майном чи іншого аналогічного правочину та не сплачує власнику такого майна частину належного власнику доходу.

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

 

Після рейду четверо горностаївців отримали офіційне місце роботи

 

Фахівці Горностаївської ДПІ Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі продовжують роботу у складі робочої групи з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення, погашення заборгованості із заробітної плати.

Ось і цього разу такий рейд відбувся з представниками відповідної робочої групи Костянтинівської сільської ради Каховського району. Захід проводили на території ринку в с. Костянтинівка.

Загалом посадовці обстежили 16 суб’єктів господарювання, що займаються торгівлею. Під час проведення роз’яснювальної роботи спеціалісти робочої групи встановили факт торгівлі без правовстановлюючих документів та склали стосовно порушника адміністративний протокол відповідно до ч. 1 ст. 164 КУпАП.

Також інспектори виявили факт використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин. Тож роботодавцям розповіли про відповідальність за порушення трудового й іншого законодавства. Окремо увагу бізнесменів зосередили на особливостях проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування, перевагах подання звітності засобами електронного зв’язку та використання електронних сервісів ДПС.

За результатами проведеного рейду 4 громадянина вже отримали офіційні робочі місця.

 

Спілкуйтесь з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

 

Горностаївські податківці спілкувалися з безробітними

за «круглим столом»

 

Нещодавно начальник Горностаївської ДПІ Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Олександр Ковальов взяв участь у засіданні «круглого столу», яке відбулося під головуванням директорки Горностаївської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості Антоніни Сулімовської. До заходу долучилися фахівці Головного управління Держпраці у Херсонській області, представники Горностаївської громади та бізнесу.

Під час спілкування начальник Горностаївської ДПІ розкрив поняття «одноразового декларування», пояснив його суть та цілі, розповів про державні гарантії декларантам, порядок подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, строки сплати збору з такого декларування тощо.

Також мова йшла про наповнення місцевого бюджету громади за результатами проведення рейдів з легалізації найманої праці та зайнятості населення.

Олександр Ковальов зазначив, що з початку року на території Горностаївського та Костянтинівського старостинських округів фахівці робочої групи з питань зайнятості населення обстежили 215 об’єктів господарювання. За результатами цих заходів 142 громадянина отримали офіційне місце роботи, 63 – статус суб’єкта господарювання, інспектори склали та направили до суду 3 адміністративні протоколи за здійснення господарської діяльності без державної реєстрації, а до бюджету громади додатково надійшло майже 70 тис. грн податку на доходи фізичних осіб.

Окремо сторони обговорили сплату майнових податків мешканцями Горностаївської та Костянтинівської громад.

На завершення зустрічі сторони були одностайні у думці, що з метою збільшення надходжень до скарбниць громад необхідно активізувати взаємодію між органами податкової служби та місцевого самоврядування.

 

Спілкуйтесь з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

 

Нацбанк врегулював порядок відкриття рахунків для одноразового добровільного декларування

 

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує, що Нацбанк врегулював порядок відкриття рахунків для одноразового добровільного декларування.

Так, постановою Правління Національного банку України від 05.08.2021 № 83 затверджено Порядок відкриття та ведення поточних рахунків із спеціальним режимом використання в національній та іноземній валютах, банківських металах для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – Положення). 

Це Положення регулює порядок відкриття, зарахування готівкових коштів у національній та іноземних валютах, банківських металів та закриття банками України (далі – банки) поточних рахунків із спеціальним режимом використання фізичним особам, у тому числі самозайнятим особам, які мають право скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням.

Зокрема, відповідно до Положення, декларант при відкритті спеціального рахунку подає анкету та заяву. В анкеті зазначаються персональні дані платника. Заява є підтвердженням того, що отримані ним активи не належать до таких, які не можуть бути об’єктами декларування відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Також Порядком визначено як банком здійснюється перевірка декларанта, у яких випадках платнику може бути відмовлено у відкритті такого рахунку, особливості договору, який укладається між банком та декларантом тощо.

З особливостями подання декларації можна ознайомитися у розділі «Одноразове добровільне декларування» за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya.

 

Підписуйтесь на сторінку Державної податкової служби України у Facebook facebook.com/TaxUkraine.

 

Затверджено форму одноразової (спеціальної) добровільної декларації та Порядок її подання

 

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє, що затверджено форму одноразової (спеціальної) добровільної декларації та Порядок її подання.

Так, форму одноразової (спеціальної) добровільної декларації та Порядок її подання затверджено наказом Міністерства фінансів України від 02.08.2021 № 439 «Про затвердження форми одноразової (спеціальної) добровільної декларації та Порядку її подання», який набуває чинності з 01.09.2021 та зареєстровано у Міністерстві юстиції України 19.08.2021 за № 1090/36712. Цей наказ набирає чинності з 01 вересня 2021 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.

Нагадуємо, що одноразове (спеціальне) добровільне декларування громадянами України активів (розміщених на території України та/або за її межами), які належать їм на правах власності та з яких, відповідно до вимог законодавства та/або міжнародних договорів, не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори, триватиме у період з 1 вересня 2021 року по 1  вересня 2022 року.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування буде відбуватися шляхом подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації до Державної податкової служби України через приватну частину Електронного кабінету у розділі «Одноразова (спеціальна) добровільна декларація.

З детальною інформацією щодо подання декларації можна ознайомитися у розділі «Одноразове добровільне декларування» за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya.

 

Підписуйтесь на сторінку Державної податкової служби України у Facebook facebook.com/TaxUkraine.

 

Про надання в оренду нерухомості іноземного громадянина

 

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі відповідає на питання громадян щодо надання в оренду нерухомого майна, яке належить фізичній особі – нерезиденту.

Незалежно від того, що фізична особа – нерезидент має постійне місце проживання в України, надання в оренду нерухомого майна здійснюється відповідно до вимог п. п. 170.1.3 п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

А саме, нерухомість, що належить фізичній особі – нерезиденту, надається в оренду виключно через фізичну особу – підприємця або юридичну особу – резидента (уповноважених осіб), що виконують представницькі функції такого нерезидента на підставі письмового договору та виступають його податковим агентом стосовно таких доходів.

Нерезидент, який порушує норми цього пункту, вважається таким, що ухиляється від сплати податку.

Детально ознайомитися з цим та іншими роз’ясненнями можна в загальнодоступному інформаційно – довідковому ресурсі за посиланням: https://zir.tax.gov.ua/.

 

Підпишіться на сторінку Державної податкової служби України у Facebook! Тільки тут найактуальніші податкові новини!

 

Ремонт автомобіля: врахування підприємцем понесених витрат

 

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє, що відповідно п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об'єктом оподаткування підприємців на загальній системі оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

До витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать:

вартість сировини, матеріалів, товарів, що утворюють основу для виготовлення (продажу) продукції або товарів (надання робіт, послуг), купівельних напівфабрикатів та комплектуючих виробів, палива й енергії, будівельних матеріалів, запасних частин, тари й тарних матеріалів, допоміжних та інших матеріалів, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об'єкта витрат (п. п. 177.4.1 ПКУ),

витрати на відрядження найманих працівників, на послуги зв'язку, реклами, плати за розрахунково-касове обслуговування, на оплату оренди, ремонт та експлуатацію майна, що використовується в господарській діяльності, на транспортування готової продукції (товарів), транспортно-експедиційні та інші послуги, пов'язані з транспортуванням продукції (товарів), вартість придбаних послуг, прямо пов'язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг (п. п. 177.4.4 ПКУ).

З 23.05.2020 набули чинності зміни до ПКУ, згідно з якими вантажні автомобілі виключено з переліку основних засобів, що не підлягають амортизації.

Таким чином, підприємець на загальній системі оподаткування з 23.05.2020 має право включати до складу витрат: витрати на утримання вантажних автомобілів, зокрема, витрати на технічне обслуговування, ремонт, придбання запчастин тощо; вартість використаних пально-мастильних матеріалів після одержання доходу, який безпосередньо пов'язаний з понесеними витратами від здійснення підприємницької діяльності, на підставі документально підтверджених первинних документів, зокрема угод, актів виконаних робіт (наданих послуг), товарно-транспортних накладних, розрахункових документів тощо.

 

Підпишіться на сторінку Державної податкової служби України у Facebook! Тільки тут найактуальніші податкові новини!

 

На вебпорталі ДПС є зразки заповнення одноразової декларації

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує, що у банері «Одноразове добровільне декларування» на вебпорталі ДПС України розміщено зразки заповнення одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

Зразки містяться за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya/deklaratsiya/zrazok-zapovnennya/.

Приклад 1 – це універсальний зразок для заповнення одноразової (спеціальної) добровільної декларації, що подається до Державної податкової служби України з 1 вересня 2021 року по 1 березня 2022 року.

Приклад 2 – є зразком для заповнення одноразової (спеціальної) добровільної декларації, що подається до Державної податкової служби України з 1 вересня 2021 року по 1 березня 2022 року зі сплатою збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування трьома рівними частинами.

Нагадуємо, що одноразове (спеціальне) добровільне декларування буде відбуватися шляхом подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації до Державної податкової служби України через приватну частину Електронного кабінету у розділі «Одноразова (спеціальна) добровільна декларація».

З особливостями заповнення та подання декларації можна ознайомитися у розділі «Одноразове добровільне декларування» за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya.

 

Підписуйтесь на сторінку Державної податкової служби України у Facebook facebook.com/TaxUkraine.

 

Єдиний внесок: заміна повідомлення про взяття на облік

платника єдиного внеску

 

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі області повідомляє, щодо заміни повідомлення про взяття на облік платника єдиного внеску.

У разі внесення змін до даних, що вказуються в повідомленні про взяття на облік платника єдиного внеску за формою № 2-ЄСВ (найменування, прізвище, ім’я, по батькові, місцезнаходження, місце проживання платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ), контролюючого органу, в якому платник ЄВ перебуває на обліку тощо), повідомлення за ф. № 2-ЄСВ підлягає заміні в контролюючому органі – зазначене передбачено п. 6 розд. ІІІ Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 № 1162, зі змінами та доповненнями.

Для отримання нового повідомлення за ф. № 2- ЄСВ платник ЄВ подає до контролюючого органу заяву із зазначенням причин заміни та старе повідомлення.

Контролюючий орган протягом двох робочих днів після такого звернення видає (надсилає) платнику ЄВ нове повідомлення.

У такому самому порядку видається нове повідомлення замість зіпсованого чи втраченого.

Детально ознайомитися з цим та іншими роз’ясненнями можна в загальнодоступному інформаційно – довідковому ресурсі за посиланням: https://zir.tax.gov.ua/.

Підпишіться на сторінку Державної податкової служби України у Facebook! Тільки тут найактуальніші податкові новини!

 

                                                                                   Пресслужба Головного управління

                                                                                   ДПС у Херсонській області, Автономній

                                                                                  Республіці Крим та м. Севастополі

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь