Капіталізація платежів при ліквідації підприємства, установи, організації

Дата: 31.05.2021 09:55

Капіталізація платежів при ліквідації підприємства, установи, організації.

Якщо ваше підприємство (установа, організація) ліквідується, а за час здійснення діяльності мав місце нещасний випадок на виробництві(професійне захворювання), внаслідок якого потерпілий втратив працездатність, та на момент ліквідації Фонд соціального страхування України (далі-Фонд) проводить страхові виплати (а в деяких випадках, за визначенням МСЕК, виплати довічні), то робочий орган виконавчої дирекції Фонду нарахує капіталізовані платежі вашому підприємству (установі, організації).

Капіталізація платежів - це визначення суми грошових зобов’язань страхувальника у випадку його ліквідації (зокрема у зв’язку з банкрутством), що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров’ю застрахованій особі, які підлягають сплаті до Фонду з метою забезпечення страхових виплат і витрат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.

Постановою Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 №986 затверджено Порядок капіталізації платежів до Фонду у випадках ліквідації страхувальників (далі-Порядок), відповідно до якого капіталізація платежів проводиться щодо кожної застрахованої особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідних подальших платежів для забезпечення страхових виплат і витрат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності. Під час капіталізації платежів враховуються заробітна плата потерпілого, відсоток втрати професійної працездатності, витрати на догляд за потерпілим, на реабілітацію,лікування, протезування,придбання транспортних засобів,види соціальної допомоги відповідно до медичного висновку,а також інші виплати, передбачені законодавством.

Капіталізація платежів розраховується на період, що визначається, як різниця між середньою очікуваною тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та віком особи на момент її проведення(п.4 Порядку).

Згідно з абз.3 п.8 Порядку суми капіталізованих платежів, відповідно до кредиторських вимог, у випадку ліквідації страхувальника, перераховуються робочому органу  виконавчої дирекції Фонду, у якому страхувальник перебуває на обліку.

У разі виникнення питань, телефонуйте за номером (0236)2-00-42

Каховське відділення  управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області.