РРО та ПРРО для підприємців

Дата: 13.05.2021 08:55

12 травня 2021 року з 10 год. 00 хв. до 11 год. 00 хв. начальник відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Мигирич Олена проведе «гарячу» телефонну лінію на тему: «РРО та ПРРО для підприємців».

Усі бажаючи можуть поставити свої запитання за номерами «гарячої» телефонної лінії» (0552)32-74-05.

•
  • розповсюджується звільнення від сплати земельного податку за договором емфітевзису?

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі відповідає на запитання платників податків.

Емфітевзис є правом користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (ч. 1 ст. 395 Цивільного Кодексу України).

Якщо особа виявила бажання користуватися чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб, то відповідно до ст. 1021 Земельного кодексу України вона укладає договір безпосередньо з власником такої земельної ділянки.

Платниками земельного податку, в такій ситуації, є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) згідно з п. 269.1 ст. 269 Податкового Кодексу України (далі – ПКУ). У разі отримання такої землі у спадок новий власник (спадкоємець) продовжуватиме сплачувати податок на земельну ділянку передану спадкодавцем у користування за договором емфітевзису.

На власників земельних ділянок, земельних часток (паїв) не поширюється право на звільнення від сплати земельного податку передбаченого п. 281.3 ст. 281 ПКУ, оскільки користування земельною ділянкою на підставі договору емфітевзису не належить до орендних відносин.

Отже, земельні ділянки, які використовуються підприємством-платником єдиного податку четвертої групи на умовах емфітевзису, є обєктом оподаткування, і податкові зобовязання із земельного податку сплачуються на загальних підставах.

Підпишіться на сторінку Державної податкової служби України у Facebook! Тільки тут найактуальніші податкові новини!