25 лютого 2021 року виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки

Дата: 18.02.2021 09:44

Леся Українка  – геній української літератури, що входить в умовну тріаду Шевченко-Франко-Українка. Її вірші вчать ще змалку, про неї завжди багато говорять, багато пишуть, багато дискутують…тож здавалось би, ми знаємо про цю поетесу все.

Леся Українка відома завдяки своїм збіркам поезій «На крилах пісень» (1893), «Думи і мрії» (1899), «Відгуки» (1902), поем «Давня казка» (1893), «Одно слово» (1903), драм «Бояриня» (1913), «Кассандра» (1903—1907), «В катакомбах» (1905), «Лісова пісня» (1911) та ін.

За словами Івана Франка, тендітна й ніжна Леся Українка була «єдиним мужчиною в нашому письменстві». Хоча сама поетеса себе не вважала гідною й нігтя Франка, оточення вважало її за надзвичайно сильну духом жінку.

Бібліотеки Горностаївської ОТГ долучилися до обласного бібліочеленджа  «Хто вам сказав, що я слабка?...», який організовано згідно Постанови Верховної Ради України «Про відзначення 150-річчя з дня народження української письменниці та громадського діяча Лесі Українки» (від 8 лютого 2018 року № 2286-VIII), Херсонською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова.