Сьогодні, 29 січня, Україна відзначає та вшановує пам’ять героїв Крут, які боролися та загинули за вільну Україну

Дата: 29.01.2021 13:08

Щороку ми вшановуємо пам’ять молодих героїв, що 1918 року полягли біля залізничної станції Крути, захищаючи Українську народну республіку від більшовицьких загонів, які рвались до Києва. Їхній подвиг навічно ввійшов до літопису боротьби за незалежність Вітчизни, як одне із свідчень незламності духу українського народу, його вічним прагненням до волі і справедливості.

Часто постає питання: чи бій під Крутами і загибель трьохсот студентів можна вважати трагедією, чи навпаки перемогою? Молоді люди робили свідомий вибір, а це багато означає й змінює наше ставлення до тодішньої молоді. Їх порівнюють з трьомастами спартанцями, чи з трьомастами козаками під Берестечком. Але ж ми знаємо, що загибель студентів – це символ патріотизму й жертовності українського народу, його вільної душі й незламного духу, який завжди боровся й боротиметься за кращу долю. Можна багато про це казати, але важливіше зрозуміти, що юні студенти віддали своє життя за рідну землю.

Відтак з нагоди 103-річниці Бою під Крутами, в бібліотеках Горностаївської ОТГ оформлено тематичні полиці:

• " Трагедія Крут: крізь призму минулого і сучасного" (Горностаївська селищна центральна бібліотека),
  •  «Понад все вони любили свій коханий край» (Горностаївська бібліотека для дітей),
  • "Герої Крут" (Заводівська сільська бібліотека),
  • "Крути" (Маринська сільська бібліотека),
  •  "Пам'ятай про Крути" (Новоолешківська сільська бібліотека),
  • " У вінок пам'яті Героям Крут" (Козачелагерська сільська бібліотека).