Дата: 22.12.2020 16:37

На обліку у Каховському відділенні УВД ФССУ в Херсонській області за оперативними даними перебуває 275 потерпілих на виробництві, яким за наслідками травми або професійного захворювання встановлено стійку втрату працездатності.

Протягом 9 місяців 2020 року за медико-соціальними послугами звернулися 17 потерпілих на виробництві, яким було надано послуг на загальну суму 80757,07 грн., а саме:

• 3 потерпілих на виробництві проліковано в стаціонарних відділеннях лікарні на загальну суму 26927,64 грн. (у т.ч. проліковано 1 потерпілого на виробництві, якого було екстрено госпіталізовано одразу після настання травми, на суму 20094,84 грн.);
  • на придбання лікарських засобів та ВМП профінансовано кошти для 7 потерпілих  у сумі 20295,97 грн. (у т.ч.: на амбулаторне лікування 6 потерпілих18742,87 грн., витрати на гігієнічні вироби 1 потерпілої - 1553,10 грн.), витрати на амбулаторне лікування на 28,2% менше, ніж у минулому році;
  • 1 потерпіла на виробництві отримала на 3 види доглядів (спеціальний медичний догляд, постійний сторонній догляд та побутове обслуговування) 15853,01 грн. ;

-     на придбання технічних та інших засобів реабілітації профінансовано кошти для 6 потерпілих у сумі 16765,00 грн. (у т.ч.: на ортопедичне взуття 3 потерпілих – 15412,00 грн., на інші засоби реабілітації 3 потерпілих – 1353,00 грн.);

• 4 особи з інвалідністю отримали компенсацію витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування інвалідів у сумі 915,45 грн. ;

• оздоровлення осіб з інвалідністю в санаторно-курортних закладах не проводилося.

Середня сума витрат на 1 потерпілого у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зменшилася на 37,3%  (7,58 тис. грн. у 2019 році до 4,75 тис. грн. у 2020 році). Це пов’язане з призупиненням Законом України від 13.04.2020 № 553-IX “Про внесення змін до Закону України  ”Про Державний бюджет України на 2020 рік” окремих видів виплат з медичної та соціальної допомоги на період дії карантину.

Станом на 01.10.2020 сума заборгованості відшкодування вартості лікарських засобів, придбаних під час амбулаторного лікування потерпілих, пов’язана з призупиненням Законом України від 13.04.2020 № 553-IX, по відділенню складала 13145,90 грн. (заборгованість погашена Каховським відділенням Фонду потерпілим у грудні 2020 року у повному обсязі, після відновлення фінансування окремих видів виплат з медичної та соціальної допомоги на період дії карантину).

За аналізом лікування першотравмованих у 2020 році по відділенню: кількість потерпілих, які повністю одужали – 2 особи (66,67% від загальної  кількості травмованих вперше), продовжують лікуватися - 1особа (33,33%).

Протягом звітного періоду представниками Каховського відділення прийнято участь у засіданні Каховської міжрайонної МСЕК при повторному освідченні 1 потерпілого на виробництві (встановлено лише відсотки,  без змін).

З метою запобігання поширенню на території України захворювань на COVID-19, реабілітаційне лікування застрахованих осіб у квітні 2020 року було призупинено.  За 9 місяців 2020 року проліковано 2 застраховані особи у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів, що складає 11,11% від пролікованих у минулому році. Лікування дітей у супроводі дорослих не відбулося. Після проведеного реабілітаційне лікування повністю відновилися та приступили до роботи   (100% від пролікованих). Договори з санаторно-курортними закладами укладені на 45 ліжко-днів, використано застрахованими особами - 45 ліжко-днів (у т.ч. за профілями: кардіо-пульмонарна реабілітація - 21 ліжко-день для лікування 1 застрахованої особи, м’язово-скелетна реабілітація - 24 ліжко-дня для лікування 1 застрахованої особи).

Таким чином, зменшення обсягу надання медико-соціальних послуг по Каховського відділення потерпілим на виробництві за 9 місяців 2020 року у порівнянні з 2019 роком пов’язано виключно з призупиненням Законом України від 13.04.2020 № 553-IX окремих видів виплат з медичної та соціальної допомоги на період дії карантину.

Головний спеціаліст медичних                                                С.І. Безродна

та соціальних послуг