Горностаївська громада
Херсонська область, Каховський район

Рубрика “Безоплатні поради юриста”

 

Шановні мешканці Горностаївщини. Горностаївське бюро правової допомоги продовжує онлайн-рубрику “Безоплатні поради юриста”. Тема сьогоднішньої консультації: «Як батькові реалізувати своє право на декретну відпустку».

1. Поняття “Декретна відпустка”

2. Чи має право батько піти у декретну відпустку?

3. Які документи необхідні батькові, щоб піти у декретну відпустку?

4. Чи має право роботодавець відмовити батькові у його праві скористатися декретною відпусткою?

1.Поняття “Декретна відпустка”

 

«декретна відпустка» об’єднує у собі два види соціальної відпустки: це відпустку у зв’язку з вагітністю і пологами , та відпустка по догляду за дитиною по досягненні  нею трьох років.

Отже , наступне питання.

2.Чи має право батько піти у декретну відпустку?

Ще 10- 15 років тому, поняття декрет для чоловіка було великою рідкістю.

Хочу відмітити, що нарешті Стереотипи нашого суспільства потроху почали руйнуються і це – добре. Бо те, хто має бути з дитиною, повинні вирішувати саме батьки, з урахуванням усіх сімейних обставин, а не нав’язані думки інших людей, які не мають до даної родини жодного відношення..

Сучасним Українським законодавством передбачено, що родина має право обирати, хто з двох батьків піде у декретну відпустку, є така можливість і в інших членів родини.

Як я вже зазначав раніше Поняття «декретна відпустка» об’єднує у собі два види соціальної відпустки: якщо у відпустку у зв’язку з вагітністю і пологами може піти лише жінка, то по догляду за дитиною по досягненні  нею трьох років, коло людей розширюється.

Стаття 179 Кодексу законів про працю України дозволяє брати відпустку по догляду за дитиною також батькові, дідусю, бабусі або іншим родичам, що фактично доглядають за дитиною або ж опікунові  чи одному з прийомних батьків.

 

3. Які ж документи необхідні зібрати батькові, щоб піти у декретну відпустку?

Для того, аби тато міг оформити відпустку по догляду за дитиною, йому за місцем роботи потрібно надати такі документи:

- заяву на ім’я керівника з проханням про декретну відпустку;

- копію свідоцтва про народження дитини;

- довідку про те, що мама дитини не пішла у декретну відпустку по догляду за дитиною за своїм місцем роботи, або вийшла на роботу до закінчення терміну соціальної відпустки.

 

4. Після подачі всіх документів, чи має право роботодавець відмовити батькові у його праві скористатися декретною відпусткою? Отже:

Роботодавець не має жодного права відмовити чоловіку скористатись його законним правом. 

За батьком зберігається робоче місце і нараховується пенсійний стаж та до трьох років  виплачується допомога при народженні дитини.

Часи змінились і сьогодні кожен з батьків має право як на декретну відпустку, так і на можливість професійної самореалізації. Справа – лише за вмінням домовлятись у родині!

Якщо роботодавець відмовляє в оформленні декрету для чоловіка, необхідно отримати письмову відмову, тоді її треба оскаржувати.

Шановні читачі, нагадуєм Вам , що отримати безоплатну правову допомогу , Ви можете, звернувшись за нашою адресою 74601,Херсонська обл., Горностаївський р-н., смт Горностаївка, вул Покровська 172, електронна адреса -hornostaivske@legalaid.ks.ua, номер стаціонарного телефону -(05544) 4-10-93, номер мобільного телефону- +380661967039.

адреса скайпу -hornostaivske@legalaid.ks.ua

 



« повернутися до списку новин