Горностаївська громада
Горностаївський район, Херсонська область

«Вона наш витвір, наша мрія – Соборна вільна Україна»

Яка ж вдалась сьогодні днина!

Що хочеться співать пісень

Моя соборна Україна

Знов зустрічає новий день.

 

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

23 січня 2020 року працівники селищної дитячої бібліотеки організували для учнів  7-а класу ліцею №1 батл цікавих фактів «Вона-наш витвір, наша мрія оборна вільна Україна»

Бібліотекарі Наталія Кравченко та Світлана Чистик розповіли присутнім про становлення і розвиток українського національного державотворення, про Акт Злуки, який був глибоко історично мотивований і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу.

Наталія Олександрівна Тригубенко, вчитель історії ліцею та класний керівник класу, зауважила, що всім нам потрібно берегти світлу пам’ять про тих, хто приніс своє життя на алтар соборності і державності.

Учасникам заходу було запропоновано відеофільм «Злука.День Соборності України» та книжкову виставку «Соборна та єдина квітуча Україна»,на якій представлена література, що висвітлює тернистий шлях України до соборності. 

З великим задоволенням молодь прийняла участь у конкурсній програмі, яка була спрямована на єдність і згуртованість.

Завершилася зустріч акцією «Ланцюг єднання».Ведучі разом з дітьми створили символічний ланцюжок єдності України. На жовто-блакитних стрічках школярі написали свої побажання та теплі слова до країни. А потім з`єднали їх в один ланцюжок.

Захід допоміг учням не лише краще пізнати історію нашої держави, а й сприяти піднесенню національної свідомості. День Соборності - це нагадування про те, що сила нашої держави - в єдності українських земель.

 

 

 

 

 « повернутися до списку новин