До уваги суб'єктів господарювання!

Дата: 26.12.2019 11:01

До уваги суб’єктів господарювання!

Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області інформує, відповідно до ст.15 Закону України «Про захист прав споживачів» від 12.05.1991 р №1023-XII «Споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформація повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару чи замовлення роботи (послуги)», як те передбачено «Порядком провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006р. №833.

Разом з тим інформуємо про необхідність оформлення «Куточків споживача» відповідно                    до вимог чинного законодавства.

Вимоги чинного законодавства та практичні рекомендації із зазначеного питання наведені                    у додатку 1.

Дякуємо за порозуміння та співпрацю.

«Куток споживача»: вимоги до наповнення та практичні рекомендації

«Куток споживача» – стенд з регламентованою інформацією для максимального забезпечення інформування та захисту інтересів споживачів Однією з таких вимог є обов’язкова наявність                                 у торговому залі кутка покупця, або куток споживача.

У «Куточку споживача» повинна бути розміщена наступна інформація:

- найменування власника або уповноваженого ним органу (його адреса, номери телефонів, ПІБ керівника (власника); крім того, найменування та адресу виробника і підприємства, яке здійснює його функції щодо прийняття претензій від покупця, а також проводить ремонт, технічне обслуговування, якщо цим                                не займається продавець;

- книга відгуків та пропозицій (за бажанням суб’єкта гоподарювання);

- торговельний патент, ліцензії, сертифікати відповідності                  на продукцію, яка підлягає обов’язковій сертифікації відповідно                до встановлених законодавством  вимог;

- адреси і номери телефонів органів, що забезпечують захист прав споживачів;

Для довідок: Головне управління Держпродспоживслужби                             в Херсонській області, м. Херсон, вул.Перекопська, буд. 17, тел. (0552) 32-17-36, (0552) 26-26-43; Управління захисту споживачів: м. Херсон, вул. Старообрядницька (Комсомольська), 34, тел. (0552) 26-36-06, 0913319890.

- Закон України «Про захист прав споживачів»                               від 12.05.1991р №1023-XII, а також в залежності від сфери діяльності суб’єкта господарювання відповідні правила продажу - Правила продажу непродовольчих товарів або Правила продажу продовольчих товарів, або Правила побутового обслуговування населення;

- контактний номер телефону суб'єкта господарювання                     для урегулювання конфліктних ситуацій.

До уваги суб’єктів господарювання!

Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області інформує, відповідно                       до п. 16 Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, затвердженими наказом Міністерства економіки України                        від 19.04.2007 № 104: «Під час продажу непродовольчих товарів вітчизняного                              та іноземного виробництва працівники суб’єкта господарювання зобов’язані надати споживачам необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію в супровідній документації,                             що додається до продукції, на етикетці, а також                        у маркуванні чи іншим способом (у доступній наочній формі)».

Вимоги чинного законодавства та практичні рекомендації із зазначеного питання наведені                    у Додатку 1.

Дякуємо за порозуміння та співпрацю.

Вимоги законодавства щодо маркування дитячих іграшок:

Згідно п. п. 9, 10, 27 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України                    від 28 лютого 2018 року виробники забезпечують, щоб на іграшках було нанесення позначення типу, номера партії, серійного номера           чи моделі або іншого елемента, що дає змогу їх ідентифікувати. Виробники вказують на іграшці своє найменування, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстровану торговельну марку                   та конкретну поштову адресу, повинні супроводжувати іграшки інструкціями та інформацією щодо безпечності згідно з вимогами закону про порядок застосування мов.

Розповсюджувачі перед наданням іграшки на ринку перевіряють наявність на іграшці знака відповідності технічним регламентам, необхідних документів, інструкцій з експлуатації та інформації щодо безпечності, що складені згідно з вимогами закону про порядок застосування мов.

Знак відповідності технічним регламентам наноситься згідно із загальними правилами маркування зазначеним знаком, установленим законом (п. п. 1, 2, 3 Правил та умов нанесення знака відповідності технічним регламентам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12. 2015 р. № 1184). Знак відповідності наноситься на іграшку , етикетку або упаковку таким чином, щоб він був видимим, розбірливим та незмивним

Іграшки, на які нанесено знак відповідності технічним регламентам, вважаються такими, що відповідають Технічному регламенту безпечності іграшок.