Горностаївська ДПІ повідомляє

Дата: 07.11.2019 10:31

Отримали грошовий переказ з-за кордону: які податки потрібно сплатити ?

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV ПКУ, п.162.1.1 ст.162 якого встановлено, що платником податку є, зокрема,  фізична особа — резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи.

Порядок оподаткування іноземних доходів передбачено ст,170.11ст.170 ПКУ, пп170.11.1 якого визначено, що у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним,сума такого доходу включається до загального річного оподаткованого доходу платника податку- отримувача,який зобов”язаний подати річну податкоаву декларацію, та оподаткорвується за ставкою 18%, визначеною п.167.1 ст.167 ПКУ.

Також  іноземні доходи є об”єктом оподаткування військовим збором (1,5%) (пп1.3п.16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ) .

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) податку на доходи фізичних осіб та військового збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст.168ПКУ.

Згідно з пп.168.2.1 ст.168ПКУ платник податку, що отримує, зокрема, іноземні доходи, зобов”язаний включити суму таких доходів до загального річного оподаткованого доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок на доходи фізичних осіб і військовий збір з таких доходів.

Особою, відповідальною за сплату (перерахування) до бюджету податку (військового збору) з іноземних доходів,є платник податку (пп ”б” п.171.2 ст. 171ПКУ).

Сума коштів, яка підлягає поверненню платнику податку за наслідками податкової декларації за 2018 рік, зараховується на банківський рахунок платника податку протягом 60 календарних днів після подання такої декларації.