Горностаївська громада
Горностаївський район, Херсонська область

Відбулися урочистості та святковий концерт, присвячені Дню захисника України та Дню Українського козацтва

10 жовтня 2019 року в Горностаївському селищному Будинку культури відбулися урочистості та святковий концерт , присвячені Дню захисника України та Дню Українського козацтва. З привітальною промовою до учасників ООС(АТО) і козаків Горностаївського Куреня Війська Запорозького Низового  виступили голова  селищної ради Ляхно Дмитро Валерійович та голова районної державної адміністрації Єрохін Олександр Сергійович. В своїх виступах вони висловили слова подяки нашим захисникам за мирне небо над Україною та активну участь в патріотичному вихованні молоді і збереженні національних традицій.

Грамотою голови районної ради та голови районної державної адміністрації було нагороджено прапорщика Збройних Сил України Кузьоминського Олександра Борисовича, який  прибув у відпустку в рідне селище із передових рубежів на сході України.

Грамотами  селищного голови  за мужність і патріотизм, самовідданість служінню справі захисту держави,  активну громадську позицію  нагороджені працівники Горностаївського районного військового комісаріату військовослужбовці Збройних сил України майор Буша Ігор Миколайович, молодший сержант Міхєєв Євгеній Олександрович, молодший сержант Повх Віктор Петрович, солдат Ілляшенко Павло Володимирович, а також берегиня та козак  Горностаївського Куріня Війська Запорізького Низового Ташкінова Олена Миколаївна та Насібов Бахман Назахір огли.

Подяку селищного голови оголошено членам особового складу Горностаївського районного військового комісаріату старшині Віннику Анатолію Олександрвичу, молодшому сержанту Чистякову Олександру Дмитровичу, старшому солдату Вітер Сергію Юрійовичу, а також козакам Горностаївського Куріня Війська Запорозького Низового Зарічному Василю Антоновичу та Дегтярьову Валентину Петровичу.

         З вітальним словом до побратимів та всіх земляків виступив прапорщик Збройних Сил України Кузьоминський О.Б. Також звучали вітання від заступника військового комісаріра Горностаївського РВК Буша І.М., отамана Горностаївського куреня та  голови координаційного центру допомоги воїнам АТО Горностаївської районної державної адміністрації Слісаренка О.М.

Чуттєвим та проникливим було вітання Тригубенко Наталії Олесандрівни, дружини захисника України, який пройшов горнило бойових дій на сході України в 2014-2015 роках, захищав Донецький аеропорт та звільняв Слов’янськ.

 Хвилиною  мовчання вшанували вічну пам’ять тих, хто віддав своє життя  за незалежність, цілісність нашої України, її мир і спокій, які полягли за час проведення АТО та ООС: Дениса Бєлого, Вадима Шешеню, Віктора Ковальчука. Сергія Горо. Олексія Чистіка, Артема Скупейко та  померлих від ран - Михайла Тетерука (Ольгине), Миколу Харченко (Ольгине), Сергія Костюка (Костянтинівка)  та Петра Жолудя (Каїри).          Під гучні оплески вручили квіти родинам загиблих воїнів .

14 жовтня  відзначається Покрова Пресвятої Богородиці.  В українській традиції це свято тісно пов’язується з ідеями захисту від ворогів , тому з вітальними та повчальними словами виступив благочинний Горностаївського округу, настоятель Свято-Покровської церкви, протоієрей Василій Твардовський.

Вітання продовжили працівники Горностаївського селищного Будинку культури та аматори сцени. По закінченні святкового концерту всі присутні вийшли на центральну площу селища, щоб висадити « Алею захисників України» із саджанців дуба, яка буде розташована біля пам’ятника « Борцям за незалежність України».

 


 

 « повернутися до списку новин