Дата: 23.07.2019 08:43

Звіт про громадське обговорення

з приводу перейменування Горностаївського закладу повної загальної середньої освіти №1 імені Героя Радянського Союзу Цвіка Степана Степановича Горностаївської селищної ради Херсонської області

1. Організатор громадського обговорення:

Горностаївська селищна рада Херсонської області.

1. Зміст питання, що виносилося на обговорення:

Пропозиція щодо зміни назви:

Існуюча назва

Пропозиція на перейменування

Ліцей №1 Горностаївської селищної ради Херсонської області

Громадське обговорення проводилося у формі електронних консультацій.

Пропозиція щодо зміни назви  була опублікована 21 червня 2019 року на офіційному веб сайті Горностаївської селищної ради Херсонської області https://gornostaivska-gromada.gov.ua та у районній газеті «Сільські новини» (№25 від 21 червня 2019 року).

Зауваження та пропозиції від громадськості приймалися до 20 липня 2019 року на електронну адресу: selihnarada@ukr.net.

1. Інформація про осіб, що взяли участь в обговоренні:

На підставі пункту 2 статті 5 Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» пропозиція щодо перейменування закладу освіти надійшла від трудового колективу Горностаївського закладу повної загальної середньої освіти №1 імені Героя Радянського Союзу Цвіка Степана Степановича Горностаївської селищної ради Херсонської області (Ліцею №1 імені Героя Радянського Союзу Цвіка Степана Степановича Горностаївської селищної ради Херсонської області).

Для громадського обговорення пропозиція була оприлюднена на офіційному веб-сайті Горностаївської селищної ради Херсонської області та у районній газеті «Сільські новини» з 21.06.2019 по 20.07.2019. За цей час надійшло повідомлення з підтриманням пропозиції перейменування від Козаче-Лагерського закладу початкової, базової середньої освіти імені Героя Соціалістичної Праці Квакуші М.С. Горностаївської селищної ради Херсонської області.

Відповідно до пункту 3 статті 6 та статті 11  Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» отримано усну згоду на зміну найменування від сина Героя Радянського Союзу Цвіка С.С. - Цвіка Валерія Степановича.

1. Інформація про пропозиції, що надійшли до Горностаївської селищної ради Херсонської області за результатами обговорення:

Пропозиції, що надійшли до Горностаївської селищної ради Херсонської області під час громадського обговорення стосувалися виключно підтримання нової назви закладу освіти, так як існуюча назва суперечить нормам Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та Закону України «Про освіту».

Інших пропозицій та зауважень щодо перейменування   Горностаївського закладу повної загальної середньої освіти №1 імені Героя Радянського Союзу Цвіка Степана Степановича Горностаївської селищної ради Херсонської області (Ліцею №1 імені Героя Радянського Союзу Цвіка Степана Степановича Горностаївської селищної ради Херсонської області) - не надходило.

1. Інформація про рішення, прийняте за результатами обговорення:

Винести на розгляд сесії Горностаївської селищної ради питання щодо перейменування закладу освіти з «Горностаївський заклад повної загальної середньої освіти №1 імені Героя Радянського Союзу Цвіка Степана Степановича Горностаївської селищної ради Херсонської області (Ліцей №1 імені Героя Радянського Союзу Цвіка Степана Степановича Горностаївської селищної ради Херсонської області)» на «Ліцей №1 Горностаївської селищної ради Херсонської області».

Селищний голова                                                       Д.В.Ляхно

23 липня 2019 р.