Як поводити себе з телефонними шахраями. Порада начальника Горностаївського БПД Цупри К.В.

Дата: 06.02.2019 13:08

Адреса центру: вул. Велика Кулековська, 138,

м.Каховка , Херсонска обл.,

74601, Україна

Т: (05536)20624

т: (05536)20629

Адреса бюро: вул. Покровська172,

смт Горностаївка, Херсонська обл.,

74601,Україна

т.0661967039

Веб сайт КЦ: legalasd.gov.ua

Скайп: hornostaivske@legalaid.ks.ua

Електрона адреса: hornostaivske@legalaid.ks.ua

Каховський місцевий центр з

надання безоплатної вторинної

правової допомоги

відділ “Горностаївське бюро правової допомоги”

“Рідні, я в біді!”

Дуже поширений вид шахрайства: телефонувати від імені близьких, які потрапили в халепу. Іноді шахраї також кажуть, що вони з поліції, і є можливість врятувати близьку людину від покарання (наприклад за вчинення крадіжки, за скоєння ДТП). Від хвилювання люди втрачають пильність й здатні віддати всі свої гроші злочинцям. Наприклад одній жінці зателефонували шахраї, відрекомендувалися працівниками поліції, і розповіли, що нібито її син скоїв крадіжку і знаходиться зараз у них і йому потрібно відкупитися. При цьому син насправді знаходився в сусідній кімнаті і спав. Але жінку цей дзвінок розхвилював так, що вона пішла і перерахувала гроші злочинцям. А ось коли жінка вже повернулася додому, то зрозуміла, що стала жертвою шахраїв.

Увага!!! Дуже важливо знати!!!! Працівники поліції не мають права вимагати від Вас будь які кошти, також вимагати повідомити їм тризначний код безпеки зі зворотнього боку картки та термін дії картки. Вам телефонують шахраї припиніть розмову і покладіть телефону трубку  бо станете жертвою злочину.

“Ми вам подаруємо гроші”

Велика кількість людей, особливо літнього віку, стають жертвами шахраїв, які прикидаються волонтерами, працівниками Пенсійного чи благодійних фондів та іншими доброзичливцями. Насправді ж злочинці прагнуть отримати данні банківської картки користувача. Для цього вони вмовляють людину повідомити номер, а також конфіденційні дані картки, або навіть вимагають, щоб людина знайшла банкомат і там “прийняла платіж”. Хоча таким чином вона може переказати лише власні кошти шахраю.

Увага!!! Дуже важливо знати!!!! Працівники поліції, Пенсійного фонду, банку, будь які громадські організації, фізичні особи не мають права вимагати від Вас будь які кошти, а також вимагати повідомити їм тризначний код безпеки зі зворотнього боку картки та термін дії картки. Вам телефонують шахраї припиніть розмову і покладіть телефону трубку  бо станете жертвою злочину.

За статистикою під час телефонного шахрайства, у 90 відсотках випадках, дзвінки надходять від ув'язнених з колоній.

Шахрай розмовляє як гарний і обізнаний психолог. Він залякує, вмовляє, вимагає швидко прийняти рішення, обіцяє “легкі гроші”.

Шахрай вміє придурюватися ким завгодно:

- співробітником банку;

- службовцем Пенсійного фонду, СБУ чи поліції;

- шахрай може сказати, що він покупець товару, який ви чи ваші рідні хочете продати через дошку оголошення в інтернет;

- шахрай вигадає, що він представник компанії, яка проводить акцію, надає шалені знижки, допомогу чи грошові кошти.

Запам'ятайте. Все, що потрібно шахраєві- це дані вашої картки. Шахраї під будь-яким приводом вимагатиме, щоб ви повідомили їм дані. Якщо шахрай телефонує, то вигадує привід надати йому дані картки.

За якісною безоплатною правовою допомогою мешканці Горностаївської об'єднаної територіальної громади можуть звернутися до Горностаївського бюро правової допомоги Каховського МЦ з надання БВПД за адресою: Херсонська область, смт Горностаївка, вул.Покровська, 172. телефон 0661967039