Члени клубу «Книгоман» провели фольклорні посиденьки та майстер - клас «Лялька – мотанка власноруч»

Дата: 15.01.2019 11:25

На свято Маланки бібліотекарі Горностаївської селищної центральної бібліотеки зустрічали членів клубу «Книгоман» на фольклорні посиденьки та майстер - клас «Лялька – мотанка власноруч». Родзинкою цього свята стало щедрування. Щедрувальників було багато: селищний голова Горностаївської селищної ради Д.В.Ляхно, читачі бібліотеки: О.Філюк та С.Сривкін. Бібліотекарі та гості з радістю приймали щедрувальників, адже, вважалося, що разом із ними в оселю приходить щастя, благодать і благополуччя.

Під час майстер-класу завідуюча відділу обслуговування читачів Ольга Жигун для членів клубу «Книгоман»  розповіла про історію походження ляльки - мотанки. Так, відвідувачі майстер-класу дізналися про те, що лялька-мотанка здавна відома як оберіг. Вона виконує різні функції – охорона дому, сім’ї, дітей, сну, господарства, близьких та рідних. Перша лялька - мотанка з’явилася майже 5 000 років. Це була не просто іграшка. Вважалося, що вона захищала людину від неприємностей та бід.