22 грудня 2018 року проведено І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України (далі Конкурс). Участь в захисті прийняли 4 здобувачі освіти:

- Тусюк Ілля, 11 клас, Ольгинський ЗО, з науковою-дослідницькою  роботою: «Соціально-економічне та побутове життя німецьких колоністів Горностаївського району» (керівник Скрипець Денис Юрійович);

- Борісов Михайло, 9 клас, Заводівський ЗО, «Геоморфологічні процеси лівобережної частини Каховського водосховища в межах с. Заводівки» (керівник Мончин Ольга Романівна);

-  Консул Тетяна, 8 клас, Горностаївський ЗО  №1, «Агроекологічний стан ґрунтів смт. Горностаївки та їх охорона» (керівник Онишко Тетяна Сергіївна);

-  Деркач Альона, 9 клас, Маринський ЗО, «Релігійне життя німецьких колоністів Горностаївщини (кін. ХІХ – поч. ХХ століття)» (керівник Лушпай Іван Миколайович).

Конкурс проведено в ІІІ етапи: написання контрольних робіт, заочне оцінювання та захист науково-дослідницьких робіт.

За загальною кількістю балів перемогу в секції  «Теологія, релігієзнавство та історія релігії» відділення філософії та суспільствознавства отримала Деркач Альона, яка представлятиме заклади освіти Горностаївської селищної ради на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів у м. Херсоні.