Горностаївська громада
Херсонська область, Каховський район

Громадське обговорення конкурсних робіт на створення офіційної символіки Горностаївської селищної об’єднаної територіальної громади

За підсумками проведення конкурсною комісією першого та другого етапів конкурсу на створення офіційної символіки Горностаївської селищної об’єднаної територіальної громади надійшло дві конкурсні роботи від одного автора на участь у конкурсі зі створення ескізу герба та прапора (голови парафіяльної ради Горностаївської Свято – Покровської Церкви, протоієрея – Миколая Куліша).

         Відтак, на громадське обговорення подаються наступні роботи:

Варіант 1

Герб: представляє собою геральдичний щит, закруглений знизу. Щит поділений по діагоналі на дві частини синім перев’язом дніпровських хвиль. Верхня ліва частина - золотого (жовтого) кольору, на якій розміщений зелений проквітлий восьмикінцевий хрест з виноградними гронами і листками. Під хрестом дві ластівки, що летять на зустріч одна одній, зображені в традиційній чорно-білій гаммі. Права нижня частина щита зеленого кольору, на якій зображений козак у червоному жупані з рушницею. Герб, згідно з правилами сучасного українського місцевого герботворення, вписано у декоративний картуш у стилі українського бароко й увінчаний срібною міською короною, що свідчить про статус поселення (селище міського типу, ОТГ). Внизу на стрічці слави - надпис синім кольором «Горностаївка» яка поєднана з кольором картуша.

Прапор: повністю повторює гербовий малюнок без щита у співвідношенні сторін 2:3.

Символи

 • Золоте (жовте) поле щита уособлює собою яскраве сонце та хлібні поля нашого краю.
 • Зелений проквітлий восьмикінцевий хрест з виноградними гронами і листками - символ віри, життя, високої духовності, культурного багатства мешканців селища.
 • Ластівки (дві), що летять на зустріч одна одній, символізують дружність різних культур, релігій, добру новину, щастя, надію, новий початок, відродження. Ластівки масовими колоніями селяться у нашому краю.
 • Синя хвиляста смуга означає Дніпро на березі якого розташоване селище . Хвилястість з обох сторін смуги також є символом круч, балок та ярів, які притаманні нашій місцевості.
 • Зелений колір щита символізує багатство, родючість наших земель, різноманітність культур, що тут вирощуються, а також уособлює благополуччя, відродження та надію на краще майбутнє.
 • Козак у червоному жупані з рушницею, який розташований на лівому березі Дніпра, як і наша громада - це символ Війська Запорозького Низового і є підтвердженням того, що наше селище споконвічно вважалося казенним і було заселене козаками на місці колишніх козацьких зимівників та угідь колишньої Камянської Січі. Саме на честь цього козака, якого звали Горносталь (з офіційного  довідника Гермогена), і назвали наше селище. Козак – образ першого поселенця й символ історичної спадщини.

Варіант 2

Герб: у золотому полі по діагоналі (з права на ліво) синій перев’яз дніпровських хвиль по центру якого-срібляста риба (лящ), а над синім перевязом хвиляста імітація білих круч; над діагонялю зелений проквітлий восьмикінцевий хрест з виноградними гронами і листками; під діагоналю козак у червоному жупані з рушницею. Герб, згідно з правилами сучасного українського місцевого герботворення, вписано у декоративний картуш, увінчаний срібною міською короною, що свідчить про статус поселення (селище міського типу, ОТГ).

Прапор: повністю повторює гербовий малюнок без щита у співвідношенні сторін 2:3.

Символи

 • Золоте поле щита уособлює багаті землі степової України та сільське господарство.
 • Зелений проквітлий восьмикінцевий хрест з виноградними гронами і листками - символ життя, високої духовності, культурного багатства мешканців селища.
 • Синя смуга з хвилями у ліворуч означає Дніпро а хвилі показують на розташування Горностаївки (лівоберіжжя).
 • Срібляста риба (лящ)- щедрість водних просторів.
 • Хвиляста імітація білих круч- символ не лише круч, а й балок, ярів, які притаманні нашій місцевості.
 • Козак у червоному жупані з рушницею, який розташований на лівому березі Дніпра як і наша громада-це символ Війська Запорозького Низового і є підтвердженням того, що наше селище споконвічно вважалося казенним і було заселене козаками на місці колишніх козацьких зимівників та угідь колишньої Камянської Січі. Саме на честь цього козака якого звали Горносталь (з офіційного довідника Гермогена) і назвали наше селище.

Пропонуємо мешканців Горностаївської селищної об’єднаної територіальної громади визначитися зі своїми глядацькими симпатіями та взяти участь в наступному опитуванні: який ескіз герба та прапора Вам найбільше подобається?

Проголосувати ви можете до 07 жовтня 2018 року включно в соціальній мережі Facebook на сторінці Горностаївської селищної об’єднаної територіальної громади за посиланням:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100025534940881

або подавайте свої пропозиції щодо кращого на Вашу думку варіанту роботи письмово за адресою: смт.Горностаївка вул.Покровська, 145 Горностаївська селищна рада. « повернутися до списку новин