В Новоолешківській сільській бібліотеці - філії для дітей відбулося свято Купало - свято літнього сонцестояння, свято тепла, молодості та кохання, яке прийшло до нас з глибини віків та відзначається 6-7 липня. За народним повір"ям, у цей день відбуваються різні дива:трави і квіти набувають магічної сили, земля відкриває свої скарби, сонечко спускається з неба, щоб викупатись у річці, а опівночі вогнистим  цвітом розквітає папороть - хто знайде той цвіт, той здобуде багатство і здоров"я.

Жителі с. Нові Олешки живуть в степному краю і на жаль не мають навіть маленького ставочка, та ця невеличка прикрість не завадила їм долучитися до цього чудового купальського свята. Збирали польові квіти. плели віночки, робили Купайло та Марену - обов"язкових персонажів свята. Присутні співали, танцювали, стрибали через багаття загадуючи бажання. Дійство вийшло музичним, веселим, яскравим.