До уваги землекористувачів та представників бджільництва громади

Дата: 17.05.2018 15:06

Шановні представники сільського господарства Горностаївської громади!

Українське бджільництво — це дуже добре розвинена галузь сільського господарства яка має довгу історію. Наша країна є одним із світових лідерів виробництва меду.

Однією з найпоширеніших на сьогоднішній день проблем в галузі бджільництва є отруєння бджіл від хімічних обробок засобами захисту рослин.

Повідомляємо, що відповідно до ст. 37 ЗУ «Про бджільництво» фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблювальних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичного препарату.

Власників пасік оповіщають за три доби до хімобробок з зазначенням застосовуваного отрутохімікату, місця (у радіусі 7 кілометрів), часу і способу проведення обробки із вказанням часу ізоляції бджіл.

Обробки проводяться у період відсутності льоту бджіл у ранкові та вечірні години.

Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

У випадку застосування пестицидів в умовах закритого грунту обробки проводять увечері після закінчення льоту бджіл, або ізолюють бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні отрутохімікату.

Згідно до ст. 38 ЗУ «Про бджільництво» порушення законодавства у галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.

Відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи винні у:

• приховуванні або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин;
  • порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського призначення та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.

Просимо з порозумінням віднестись до данного питання, дотримуючись законодавства України!