Горностаївська громада
Горностаївський район, Херсонська область

Величне свято Перемоги

 

Чимало свят дарує нам весна,
Як в рідний дім повернення з дороги.
Та є найбільш хвилюючим для нас
Величне свято Перемоги.
Це свято не затьмариться в віках.
В цей день нестимуть люди завжди квіти,
Не обміліє пам’яті ріка –
В серцях нащадків буде вічно жити…

Вже минає 73 рік з тієї травневої ночі, коли замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов мир, довгожданий, вистражданий, оплачений найвищою ціною, ціною крові і сліз. Все далі відходять грізні і важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам’ять про тих хто віддав своє життя і захистив рідну землю від ворогів.

9 травня – День Перемоги. Цього дня по всій Україні вкриваються весняними квітами і величні пам’ятники, і скромні обеліски. Це означає, що пам’ять народна жива, що подвиг загиблих – незабутний. Свято Перемоги – це свято зі слізьми на очах, це свято радісне і гірке. Радісне, бо принесло на нашу землю мир, гірке, бо ціна цієї радості – життя мільйонів наших співвітчизників.

4 – го, 7 – го та 8 - го травня Горностаївською селищною центральною бібліотекою для учнів 7 - 9 – х класів Горностаївського закладу освіти проведено цикл заходів присвячених дню Пам’яті та примирення «Відлуння далекої війни – пам’ять палаючих років».

Присутні гості ознайомилися з трагічними сторінками історії періоду Другої світової війни та про тяжкі роки окупації України. Учнями переглянуто книжкову виставку «Ніколи знову 1939 – 1945 роки» та документальний фільм – драму Світлани Усенко «Діти війни. Діти перемоги».

Страшні сліди залишила війна. Тільки на території України в руїни і згарища було перетворено 714 міст, 28 тис. сіл. Скільки горя, скільки страждань за цими цифрами. 1418 днів і ночей ішли воїни вогненними дорогами війни.

Ми - українці! Ми ніколи не забудемо подвигу своїх дідів і батьків у Другій світовій війні. Ми сьогодні шануємо всіх живих, і тих, хто пережив її, у кого й досі болять рани...

Під час проведення заходів охоплено 150 користувачів.

 

 

 « повернутися до списку новин