Відбірковий тур IV обласного фестивалю виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко:патріотичні лейтмотиви»

Дата: 16.03.2018 11:06

Я вибрала Долю собі сама.

І що зі мною не станеться –

У мене жодних претензій нема

До Долі - моєї обраниці.

Ліна Костенко

Ліна Костенко – перлина сучасної української літератури. Її твори не лише цікаві та влучні, а й глибоко актуальні. Уже багато років вона залишається справжнім борцем з неправдою, показовістю, пристосуванством, а зброя її – твори. Вона вміє зачепити, змусити думати, мріяти та діяти.

Це ім’я не потребує ніяких рекомендацій, його знають навіть ті, хто ніколи не належав до числа шанувальників поезії. Адже ця жінка – не просто поетеса, книги віршів якої перекладені багатьма мовами, здобули визнання в усьому світі, вона – явище, творчість її варта цілої літератури. Це ім’я – Ліна Костенко.

15 березня в селищній дитячій бібліотеці відбувся IV відбірковий тур обласного фестивалю виконавської майстерності  «Поетичний камертон Ліни Костенко:патріотичні лейтмотиви». Серед 28 учасників фестивалю демонстрували свою майстерність читці (декламування поезії Ліни Костенко), автори віршів (за мотивами творчості поетеси), художники (ілюстрації творів), вокалісти (виконання пісень на слова Ліни Костенко).

З уст учасників, неначе з уст самої поетеси звучали вірші, пісні на її слова, вражали малюнки до її творів.

Журі достойно оцінило виконавське вміння учасників фестивалю, які  перевтілювались в образи літературних героїв та відчували серцем силу і велич незрівняної Ліни Костенко.

За результатами відбіркового туру визначено переможців:
– у категорії  «вокал»:
диплом I ступеня
– Гулай Дар`я (Горностаївський ЗО №1) ;

– у категорії «читці»:
диплом
I  ступеня –Черняєва Вікторія (Горностаївський ЗО №2)
диплом
II ступеня – Шульга Оксана та Петрова Дар`я (Горностаївський ЗО №2), Буркот Таміла (Горностаївський ЗО №1)

диплом III ступеня –Леонов Влад (Великоблаговіщенський ЗО);Херуненко Наталія та Воропай Анастасія (Заводовський ЗО);

– у категорії «художники»:
диплом I ступеня –
Шайко Ігор (Великоблаговіщенський ЗО)

диплом II ступеня –Зборовська Софія (Горностаївський ЗО №1)

диплом III ступеня – Кравчук Катерина (Горностаївський ЗО №1);

- у категорії «автори віршів»:

диплом I ступеня – Навалова Тетяна (Козачелагерський ЗО)

Конкурс пройшов дуже цікаво, захоплююче, адже взяти участь в ньому виявилось дуже багато дітей та підлітків. Селищною бібліотекою для дітей до фестивалю оформлено перегляд поезій Ліни Костенко та творів про її життєвий та творчий шлях. По закінченні конкурсу оформлено виставку ілюстрацій творів Л.В.Костенко.

Ми вдячні долі за те, що являємося  сучасниками Ліни Василівни Костенко. Нехай світлий день її народження – 19 березня – стане святом істини, добра і краси, а рядки її поезії завжди промовлятимуть до нас і на їхній голос озветься наша душа.