Горностаївська громада
Горностаївський район, Херсонська область

Вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні

День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

Пам'ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

20 лютого 2014 року під час Єврореволюції на Інститутській вулиці у Києві силові підрозділи режиму Януковича розстрілювали протестувальників. Всього за день було до ста жертв, яких назвали «Небесною Сотнею».

О 22:17 Верховна Рада прийняла постанову «Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян України», низка представників влади заявили про перехід на бік народу. День 20 лютого став переломним у ході подій Революції гідності.

20 лютого мешканці Горностаївки вийшли на мітинг приурочений четвертій річниці з дня розстрілу Героїв Небесної Сотні. На мітингу приуроченому вшанування подвигу Героїв зі словами подяки та підтримки виступили голова Горностаївської ОТГ Дмитро Ляхно, голова Горностаївської районної ради Сергій Карпеченко та заступник голови Горностаївської РДА Тетяна Ющенко« повернутися до списку новин