На полях навколо Асканії-Нової заборонили використовувати родентицид бродіфакум

Дата: 29.11.2021 13:49

На полях навколо Асканії-Нової заборонили використовувати родентицид бродіфакум

В радіусі 40 кілометрів від заповідника «Асканія-Нова», що на Херсонщині, вводиться  заборона на використання бродіфакуму.

На території, прилеглій до біосферного заповідника «Асканія-Нова», в радіусі 40 км вводиться заборона на використання пестицидів на основі діючої речовини бродіфакум, що використовується для боротьби з гризунами.

Таке розпорядження Херсонської ОДА було видане 15 липня 2021 № 592.

Рішення стосується підприємств, установ та організацій, а також громадян, які мають в користуванні земельні ділянки Костянтинівської та Горностаївської територіальних громад відповідно до додатку до розпорядження Херсонської ОДА від 15 липня 2021 № 592 .

Держпродспоживслужба вже раніше повідомляла, що в зразках патолого-анатомічного матеріалу, відібраного від птиці, загиблої на території заповідника «Асканія-Нова» було виявлено бродіфакум. Прийняте рішення має запобігти подальшій загибелі птахів.

Контроль (обстеження посівів озимих культур) за дотриманням правил  та використання засобів захисту рослин проводиться Управлінням фітосанітарної безпеки спільно зі спеціалістами територіальних громад.

Державний фітосанітарний інспектор                                                  П.О. Черничко