Оформлення та видача лікарняних листків на період самоізоляції

Для кого потрібна самоізоляція:

• для тих, хто очікує результати тесту на короновірус;
  • для тих, хто близько контактував з особами, що захворіли на COVID-19;
  • для тих, хто нещодавно повернувся із країн, де зафіксовано короновірус (навіть якщо відсутні симптоми).

Скільки триває самоізоляція:

За рекомендацією лікаря самоізоляція повинна тривати не менше 14 днів із дати початку випадку, який став причиною самоізоляції.

Який діагноз проставляється в листку непрацездатності у випадку самоізоляції:

В листку непрацездатності в розділі "причини непрацездатності" підкреслюється: "контакт з хворими на інфекційні захворювання та бактеріоносійство – 6".

Як оплачуються листки непрацездатності, видані на період самоізоляції:

Застрахованим особам, які перебувають у закладах охорони здоров'я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв'язку з запобіганням короновірусної хвороби,  листки непрацездатності оплачуються в розмірі      50 відсотків середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.

Розрахунок середньої заробітної плати (доходу) проводиться у відповідності до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1266 від 26.09.2001 року зі змінами.